Home » Blog » SEO copywriting – pisanie dla ludzi i pod wyszukiwarki

SEO copywriting – pisanie dla ludzi i pod wyszukiwarki

Praca copywritera to nie lanie wody, wypełnianie treści zbędnymi słowami w celu zwiększenia liczby znaków i sztuczne wciskanie słów kluczowych. Dowiedz się, kim jest SEO copywriter i dlaczego jego praca jest tak istotna.

Co to jest SEO copywriting?

SEO copywriting to praktyka służąca wypozycjonowaniu Twojej witryny. Osiąga się to metodą publikacji wysokiej jakości treści zoptymalizowanych pod kątem SEO. Nie jest to jednak upychanie słów kluczowych w treści i tworzenie niechlujnie wyglądających wpisów.

SEO Copywriter? Nie taki diabeł straszny

SEO copywriting (SEO copywriter) może brzmieć skomplikowanie. Jednak to nie wróżenie z magicznej kuli. Podejście z głową, zdrowy rozsądek i przeanalizowanie swoich celów, pozwoli osiągnąć zamierzone cele. Ważne, aby zdać sobie sprawę, że upychanie słów kluczowych jest pozbawione jakiegokolwiek sensu. Treści muszą nie tylko być napisane profesjonalnie. Każda treść musi przyciągać na stronę internetową nowych odbiorców. Jej celem jest zachęcanie do udostępniania i dzielenia się owymi treściami. Sztucznie wyglądająca treść napisana przez “kopirajtera amatora”, gdzie słowa kluczowe wypełniają wpis po brzegi, nie wpłynie pozytywnie na działania marketingowe. Ludzie będą szybko wychodzić ze strony. Ten sygnał szybko dotrze do Google, co przełoży się negatywnie na pozycję w wyszukiwarce.

seo copywriting, seo copywriter, kopirajter

Kim jest SEO copywriter?

Treści pisane przez copywriterów to dzisiaj nie treści zapleczowe upchane słowami kluczowymi. Zadaniem współczesnego SEO copywritera jest stworzenie takiej treści, która nie tylko wygląda naturalnie i nie odpycha sztucznością. To treści wysokiej jakości, które nie powinny brzmieć jak napisane tylko i wyłącznie dla słów kluczowych. Nie jest to zadanie łatwe. Dobry SEO copywriter powinien wiedzieć, jak płynnie wplatać słowa kluczowe i frazy w tworzoną treść. Profesjonalista sprawi, że treść będzie brzmiała całkowicie naturalnie. To właśnie SEO copywriter jest odpowiedzialny za pisanie treści, które będą skuteczną maszyną napędzającą ruch do danej witryny i poprawiającą pozycje w wyszukiwarkach. To tworzenie treści, które przyciągną uwagę odbiorców i ostatecznie będą wpływać na wzrost konwersji, czyli sprzedaż. Można to zyskać wyłącznie nawiązując współpracę z profesjonalną agencją copywriterską lub znajdując rzetelnego i dobrego copywritera. Jeżeli zależy nam na jakości, portale dla copywriterów powinniśmy traktować jako ostateczność…

Czy jest złoty środek?

Oczywiście, po prostu należy zachować równowagę. Jeszcze niedawno nie przykładano tak dużej wagi do jakości treści na stronie. Niegdyś co raz można było natrafić na strony najeżone słowami kluczowymi. Takie treści wyglądały bardzo nienaturalnie i nie zachęcały do żadnej interakcji jak np. udostępnienie wpisu. I chociaż „kopirajterów” nadal jest na pęczki, z odrobiną zdrowego dystansu można znaleźć dobrego profesjonalistę od copywritingu.

Twoja firma jest zainteresowana zleceniem prowadzenia bloga firmowego? Może potrzebujesz dobrego SEO copywritera do pisania artykułów lub chcesz zlecić profesjonalne opisy produktów do sklepu internetowego? Poszukujesz pomocy przy redagowaniu opisów kategorii lub treści zakładek? Zachęcamy do kontaktu. Nasza Agencja Copywriterska “Black Penguin Agency” czeka na Ciebie. 🙂