Home » Blog » Reklama na Facebooku czy warto?

Reklama na Facebooku czy warto?

Decydując się na promocję swojego biznesu w Internecie, możesz mieć poważne wątpliwości, czy reklama w takim kanale social media jak Facebook to dobry sposób na promocję każdego rodzaju firmy niezależnie od jej wielkości. Odpowiedź jest tylko jedna.

Reklama na Facebooku pozwala na stosunkowo tanią reklamę firmy. Możliwość określenia budżetu dziennego i harmonogramu wyświetlania reklam pozwala zachować pełną kontrolę. Tym samym reklama na Facebooku to idealne miejsce promocji każdej firmy niezależnie od wielkości. Reklama na Facebooku sprawdzi się idealnie w przypadku lokalnych firm jednoosobowych, kilkuosobowych zespołów, jak i firm ogólnopolskich.

Reklama na Facebooku – co to za twór?

Reklamy na Facebooku polegają na wyświetlaniu materiałów reklamowych na tejże platformie mediów społecznościowych. Reklamy na Facebooku są kierowane do użytkowników na podstawie ich lokalizacji (np. dany kraj, miasto), wieku, płci, zainteresowań. Reklama na Facebooku umożliwia bardzo precyzyjne określenie grupy docelowej. Kiedy reklama zostanie utworzona musimy ustalić budżet: cenę ofertową dla każdego kliknięcia lub tysiąca wyświetleń, które otrzyma reklama. Reklama będzie wyświetlała się osobom, które akurat przeglądają Facebook i spełniają kryteria, określone wcześniej w reklamie. Reklamy w aktualnościach niczym nie różnią się od innych wpisów. Reklama może wyświetlać się także w prawej kolumnie. 
 
reklama na facebooku

Koszt reklamy

Dzięki możliwości określania budżetu na reklamę, jak i określenia daty zakończenia jej wyświetlania, możemy kontrolować nasz budżet. Dzięki niskiemu progowi wejścia reklama na Facebooku jest odpowiednia dla każdej firmy.

reklama na facebooku

Łatwość określenia celu

Rozwój firmy z reklamą na Facebooku jest prosty i przyjemny. Utworzenie reklamy na Facebooku daje nam możliwość wybrania określonych celów. Może to być promocja i polubienie posta, zwiększenie liczy odwiedzin na stronie internetowej, czy np. otrzymywanie większej liczby wiadomości od potencjalnych klientów.

reklama na facebooku
reklama na facebooku

Z Facebooka korzystają osoby prywatne i firmy, a to w samej Polsce w sumie ok. 17 mln ludzi. Tu są Twoi klienci, a agencje marketingu internetowego nie bez powodu uznają reklamy na Facebooku jedno z najbardziej skutecznych sposób promocji.

Ustawienie reklamy na Facebooku nie jest trudne, jednak niskiej jakości grafika i kiepskiej jakości tekst reklamy może narazić Twoją firmę na niepotrzebne przepalanie budżetu. Chcesz uruchomić reklamę na Facebooku? Skontaktuj się z nami.

     

    Dodaj komentarz