Home » Blog » Promocja sklepu erotycznego? Postaw na dobry copywriting!

Promocja sklepu erotycznego? Postaw na dobry copywriting!

opisy produktów do sklepu internetowego, sex shop online

Rozreklamowanie sklepu erotycznego nie jest zadaniem łatwym. Możliwość łatwego otwarcia sklepu z akcesoriami dla dorosłych powoduje ciągły wzrost konkurencji. Czy można coś z tym zrobić? Oczywiście!

Twój sklep erotyczny nie ma ruchu, bo idziesz na łatwiznę

Kiedy zakładasz sklep internetowy, wszystko wydaje się łatwe. Wystartowanie z sex-shopem online w modelu dropshipping to dzisiaj pestka. Ładny szablon, zaciągnięcie produktów i mamy własny biznes. Jednak promocja sklepu może okazać się twardym orzechem do zgryzienia. Wiele sklepów popełnia ten sam błąd, co skutkuje likwidacją biznesu w krótkim czasie. Jednak sklep erotyczny online to ogromny potencjał, który przez wiele sklepów jest po prostu marnowany. Rozwiązanie problemu jest banalne. Nie masz ruchu, bo wprowadzasz opisy produktów od producenta i nie dbasz o opisy kategorii. Czy wiesz, że ta same opisy mają dziesiątki innych sklepów. Nie wierzysz? Skopiuj krótki fragment ze swojego opisu produktu od producenta i wyszukaj go w Google. To powinno Ci otworzyć oczy. Takie powielane przez innych treści na stronie własnej witryny jest ślepym zaułkiem.

Dlaczego unikalne opisy produktów są niezbędne dla Twojego sklepu erotycznego?

Prowadzenie sklepu internetowego z akcesoriami dla dorosłych to taki sam biznes online jak każdy inny. Owszem, różnicą jest większa trudność w reklamowaniu produktów z tej branży. Dlatego tak istotne jest dbanie o wysokiej jakości. Tylko profesjonalne opisy produktów umożliwią Ci pozyskiwanie ruchu i profit. Jeżeli klient trafi na stronę Twojego sklepu i po raz kolejny zobaczy te same treści, które dziesiątki razy widział w innych sklepach, nie potraktuje Cię poważnie. Ciekawe opisy produktów (gadżetów dla dorosłych, bielizny erotycznej, lubrykantów), dobór najlepszych słów kluczowych i treści zoptymalizowane pod kątem pozycjonowania. To wszystko zaowocuje lepszymi pozycjami w wyszukiwarkach i możliwością dotarcia do potencjalnych klientów. Wiadomo, że efekty nie przyjdą od razu, toteż ważna jest systematyczność działań i nieskładanie broni.

Profesjonalny copywriter dla sklepu erotycznego – Twoja inwestycja z gwarancją zwrotu

Wybór profesjonalnego copywritera to najlepsze, co może zrobić. Zamiast załamywać ręce i szukać złotych metod na reklamę swojego sex-shopu online w Google Ads, czy za pomocą reklam na Facebooku, postaw na treści. Dobry copywriter zadba, aby opisy produktów i kategorii w Twoim sklepie internetowym napisane były językiem, który sprzedaje, ale jednocześnie pozbawionym wulgarności. Warto nawiązać współpracę z osobą, która jest też specjalistą od SEO, dzięki temu możliwa jest analiza konkurencji, ich fraz, działań z obszaru content marketingu.

Blog dla sklepu z akcesoriami dla dorosłych

Dodatkiem must have do sklepu z gadżetami 18+ jest blog. Regularnie prowadzony i zawierający wysokiej jakości artykuły blogowe, stanie się skutecznym narzędziem marketingowym przyciągającym nowych odwiedzających. Pewnie zastanawiasz się, co mi to da? Otóż każda nowa osoba, zainteresowana dany problemem, poszukująca wartościowych treści na temat życia intymnego, czy zabawek erotycznych może stać się klientem Twojego sklepu internetowego. O to przecież w tym wszystkim chodzi. Ważne, aby treści pisane były profesjonalnie.

Zbuduj wizerunek eksperta

Na blogu sklepu erotycznego możesz poruszać wszelkiego rodzaju problemy związane z życiem seksualnym, problemami zdrowotnymi, życiem intymnym pod kątem psychologicznym, umieszczać artykuły eksperckie. Po prostu dawać ludziom odpowiedzi na pytania, których szukają, a nie zawsze chcą rozmawiać o nich z kimś z zewnątrz. Możliwości dobrego copywritingu dla branży erotycznej są naprawdę duże. Musisz tylko chcieć je wykorzystać.

Zapomnij o zlecaniu taniego i nijakiego copywritingu. Postaw na treści, które poprawią Twoje pozycje w wyszukiwarkach i będą sprzedawać.

[contact-form-7 404 "Nie znaleziono"]