Home » Blog » Opisy produktów a sklep w modelu dropshipping. Twoje być albo nie być…

Opisy produktów a sklep w modelu dropshipping. Twoje być albo nie być…

Założenie sklepu w modelu dropshipping jest bardzo proste. I to praktycznie w każdej branży: sklep z zabawkami dla dzieci, zoologiczny, z gadżetami dla dorosłych, bielizną, elektroniką, kosmetykami, galanterią, żywnością… Wystarczy nawiązać współpracę z wybraną hurtownią, znaleźć odpowiednie oprogramowanie i można działać. Niestety ta właśnie prostota może okazać się ślepym zaułkiem dla niedoświadczonego sprzedawcy.

Opisy od producenta – dlaczego nie warto iść na skróty?

Kiedy otrzymasz od hurtowni zgodę na współpracę towar wraz z opisami produktów, zdjęciami, można załadować niemalże jednym kliknięciem (np. otwierając sklep na platformie Sky Shop, która posiada gotowe integracje z hurtowniami). Wiele osób uważa, że na tym praca się kończy i nie do końca podchodzi profesjonalnie do otrzymanej szansy. Treści dodane, sklep działa, więc tylko czekać na pierwszą sprzedaż. Niestety tak to nie działa. Opisy produktów, które otrzymasz od hurtowni to treści od producenta i każdy sklep z danym asortymentem będzie zaciągał na stronę identyczne materiały. Google bardzo negatywnie patrzy na powielane treści. Dlaczego? Otóż nie tylko Twój sklep internetowy będzie używał danych opisów. Sklepów współpracujących w modelu dropshipping z daną hurtownią mogą być dziesiątki. Zduplikowane teksty negatywnie przełożą się na ranking w wyszukiwarkach.

opisy produktów

Czy to ma sens?

Szanse na sukces sklepu opartego o dropshipping są bardzo duże. Szanse wzrastają tym bardziej, iż wiele sklepów działających w tym modelu podchodzi do kwestii opisów produktów po macoszemu. Takie podejście to ślepy zaułek. Sklep w modelu dropshipping, jak każdy inny sklep, czy strona internetowa, wymaga działań content marketingowych, z obszaru copywritingu i promocji w Internecie. Inwestycja w reklamę w Google Ads i reklamę na Facebooku bez dobrych treści na stronie pozbawiona jest sensu. Na pewno i Tobie nie raz zdarzyło się przeglądać kolejne strony sklepów internetowych, gdzie były te same opisy produktów i te same zdjęcia. To nie zachęca do zakupów, wręcz przeciwnie, wskazuje na brak profesjonalizmu właściciela. Na szczęście można temu zaradzić.

opisy produktów

Niezależnie czy sklep posiada 100 czy 1000 produktów warto poważnie podejśc do kwestii opisów produktów w sklepie pracującym na zasadach dropshipping. Takich opisów nie trzeba pisać na nowo, ale można je skutecznie przeredagować, dodać język korzyści, wyszczególnić zalety i cechy szczegółowe danego produktu. Przeredagowanie będzie prostsze i mniej czasochłonne, aniżeli pisanie nowych opisów produktów. Mamy tu gotowy materiał, który, dobrze wykorzystany, pozwoli Twojemu sklepowi skutecznie przegonić konkurencję.

Dlaczego warto zainwestować w opisy w sklepie opartym o model dropshipping?

Google ceni unikalne i wartościowe treści. Pisząc językiem korzyści, uwydatniając to, co warte jest podkreślenia i dodatkowo wplatając słowa kluczowe w opisy produktów, Twój sklep internetowy jedynie zyska w rankingu w wyszukiwarkach. Dobrej jakości, interesujące i niepowtarzające się treści to nie tylko karma dla robotów Google. To sposób, aby osoba odwiedzająca Twój sklep pozostała w nim dłużej, co także przełoży się na pozycję w wyszukiwarkach. Owszem, proces pozycjonowania sklepu wymaga czasu. Pamiętaj jednak, że poprawiając pozycję sklepu pod kątem SEO, zyskujesz realną przewagę nad konkurencją i szansę na sukces. Cierpliwość popłaci. Plasując się w wynikach wyszukiwania wyżej niż Twoja konkurencja, zwiększasz szansę konwersji i sprzedaży.

Chcesz zlecić zredagowanie opisów produktów i kategorii dla swojego sklepu internetowego? Agencja Copywriterska “Black Penguin Agency” służy pomocą. 🤗

     

    Dodaj komentarz