Home » Blog » Czy język rosyjski jest przydatny dla biznesu?

Czy język rosyjski jest przydatny dla biznesu?

Język rosyjski należy do grupy języków wschodniosłowiańskich. Jest on językiem urzędowym w Federacji Rosyjskiej. Jest on używany także na Ukrainie, Białorusi, w Kazachstanie i innych republikach byłego ZSRR…

Osoby rosyjskojęzyczne można znaleźć także w Armenii, Azerbejdżanie, Estonii, Gruzji, Łotwie, Litwie, Mołdawii, Tadżykistanie, Turkmenistanie, Uzbekistanie. Nauczyć się języka rosyjskiego wbrew pozorom nie jest łatwo. Wymowa i gramatyka mogą nastręczać wiele problemów. Jest również uznawany za język mniejszości w Polsce, Rumunii, Finlandii, Norwegii, Armenii, Czechach, Słowacji, Turkmenistanie i Uzbekistanie. Oprócz tego, że jest jednym z pięciu głównych języków ONZ.

Język rosyjski, język niedoceniany

Jak na tle powyższych faktów przydatny lub ważny jest język rosyjski? Nie podlega wątpliwości, iż język rosyjski jest niezwykle ważnym pod kątem politycznym i kulturowym. Językiem rosyjskim posługuje się około 260 mln ludzi, z których 150 milionów to rodzimi użytkownicy. Dla porównania to prawie dwa razy więcej niż liczba osób posługujących się językiem niemieckim. Liczba ta jest też czterokrotnie większa niż odsetek osób użytkujących język włoski. Język rosyjski jest szóstym najczęściej używanym językiem ojczystym na świecie, z szerokim zastosowaniem w całej Eurazji. Niestety ze względu na uwarunkowania historyczne i polityczne język rosyjski jest w Polsce niedoceniany. Negatywny stosunek do języka rosyjskiego mają zwłaszcza osoby młode, dla których podstawą jest znajomość języka angielskiego.

Szerokie możliwości biznesowe

Język rosyjski jest niezwykle ważnym językiem na scenie światowej i jego znajomość jest ceniona. Dzięki postępowi technologii wszystko, od rozrywki, komunikacji i biznesu, odbywa się na poziomie globalnym. Otwiera to niesamowite możliwości biznesowe dla artystów, przedsiębiorców i profesjonalistów, które nie były dostępne dziesięć lat temu. Rosja jest uważana za jeden z największych na świecie narodów mających wpływ na biznes.

Rosja jest szóstą co do wielkości gospodarką na świecie. To przecież Rosja jest jednym z największych producentów wielu zasobów naturalnych i surowców. Mowa tu o ropie naftowej, diamentach, złocie, miedzi, uranie, srebrze, manganie, graficie i platynie. Rosja jest drugim co do wielkości producentem stali na świecie po Japonii. To Rosja ma ogromną rezerwę drewna. Rosja jest największym na świecie producentem gazu ziemnego. Jest również trzecim co do wielkości producentem ropy naftowej, jak i czwartym co do wielkości krajem pod kątem wydobycia węgla.  

Rosyjscy przedsiębiorcy są dobrze zaznajomieni z międzynarodową ekonomią. Rosjanie chętnie nawiązują relacje biznesowe z partnerami z zagranicy. Ze względu na wielkość kraju i jego zasoby naturalne rynek rosyjski cieszy się dużym zainteresowaniem przedsiębiorców zagranicznych.

Niekoniecznie po angielsku

Rosja jest swoistą złotą przystanią. Nie ma znaczenia, czy jesteś firmą, która chce poszerzyć bazę klientów, czy też osobą poszukującą nowych możliwości kariery. W przeciwieństwie do ludzi z innych krajów, wielu Rosjan nie mówi po angielsku. Jeśli firma chce prowadzić interesy z kimś z Rosji lub innych państw rosyjskojęzycznych, najlepiej albo uczyć się rosyjskiego, albo po prostu nawiązać współpracę z biurem tłumaczeń, które to zapewni profesjonalne tłumaczenia wszelkiej korespondencji biznesowej i treści dokumentów.

Jeżeli potrzebujesz profesjonalnego tłumaczenia z języka rosyjskiego na język polski lub z języka polskiego na język rosyjski dla swojej firmy, skontaktuj się z nami. Nasza agencja oferuje tłumaczenia w zakresie rosyjskiego w rozsądnych cenach z zachowaniem najwyższej jakości przekładu.

 

Dodaj komentarz