Home » Blog » Czy prowadzenie bloga firmowego ma jakikolwiek sens?

Czy prowadzenie bloga firmowego ma jakikolwiek sens?

Prowadzenie bloga kojarzy się z prowadzeniem dziennika online, indywidualnych zapisków np. z podróży, kulinarnych, przemyśleń itp. I tym też jest blogowanie. Jednak blog firmowy to coś innego.

Czym jest blogowanie firmowe?

Posiadając firmę, nie każdy decyduje się na prowadzenie bloga firmowego. Często wynika to po prostu z braku świadomości istnienia, jak i korzyści wynikających z blogowania firmowego. Często jest to brak czasu, odpowiednich kompetencji do redagowania treści na stronę internetową, czy błędne przekonanie o wysokich kosztach prowadzenie bloga firmowego. Blog zdecydowanie powinien włączony w strategię marketingową każdej firmy. Nie ma tu znaczenia, czy prowadzisz działalność jednoosobową (gabinet psychologiczny, gabinet stomatologiczny), firmę kilkuosobową (np. biuro rachunkowe, agencję tłumaczeń, firmę doradczą, przeprowadzkową, remontową, sprzątającą, lokalną szkołę języków obcych, biuro nieruchomości), czy ogólnokrajową korporację.

prowadzenie bloga firmowego, prowadzenie bloga firmowego Polska, Wielka Brytania

Blog firmowy – czy warto?


Wyszukiwanie w sieci, prowadzące do odpowiedzi na pytania kupujących, są kluczowe i blog firmowy odgrywa tu ogromną rolę. Blog firmowy to idealne narzędzie do regularnego tworzenia treści odnoszących się do aktualności branżowych, publikacji porad ekspertów, czy przedstawiania nowości firmowych (produktów, usług). To na Twoim blogu firmowym, a nie na stronie internetowej konkurencji, potencjalni klienci powinni znajdować odpowiedzi na nurtujące ich pytania, poradniki, ciekawostki branżowe i artykuły tematyczne.

Blog firmowy to swego rodzaju taktyka. Dobrze opracowany plan działania i systematycznie prowadzone działania realnie wpłynie na pozycje strony internetowej w wyszukiwarkach, umożliwi zbudowanie świadomości istnienia marki i wypracowania wizerunku profesjonalisty w oczach odbiorców i klientów.

Prowadzenie bloga firmowego a promocja w social media


Jeżeli, jako środek promocji Twojej firmy w Internecie, rozważasz pomiędzy np. reklamą i promocją na Facebooku a prowadzeniem bloga firmowego, nie trać czasu. Takie rozważania pozbawione są sensu. Blog i promocja w social media to forma długotrwałej strategii biznesowej i stałe połączenie odbiorców z Twoją stroną internetową. Social media są źródłem interakcji społecznych i ułatwiają dialog. Rozpowszechniając w social media treści ze swojego bloga, budujesz obecność swojej firmy w mediach społecznościowych (Facebook, Instagram, Twitter, Pinterest). To przekłada się bezpośrednio na ruch na Twojej stronie firmowej. Promowanie treści bloga firmowego w social media to niezwykle skuteczna strategia zwiększania ruchu w witrynie firmowej. Swoista machina, która będzie regularnie napędzać ruch na Twojej stronie firmowej.

Zastanawiasz się, jak skutecznie i długofalowo promować firmę w Internecie? Nie możesz obojętnie przejść obok strategii content marketingowej. Blog firmowy jest niezwykle skutecznym narzędziem marketingu treści i odgrywa kluczową rolę, jest i będzie obecny na wszystkich etapach podróży kupującego: podczas budowania świadomości istnienia marki, rozważaniu zakupu, czy skorzystania z usług właśnie Twojej firmy i podczas podejmowania ostatecznej decyzji, czyli sprzedaży. Profesjonalne, wysokiej jakości i regularnie publikowane treści na blogu firmowym to potężne narzędzie, którego nie możesz zignorować.

Chcesz zlecić profesjonalne prowadzenie bloga firmowego? Zapraszamy do kontaktu z naszą agencją copywriterską: